прочитај повеќе
 
прочитај повеќе
 
прочитај повеќе
 
прочитај повеќе
 
прочитај повеќе
 
прочитај повеќе
ad

Филм

View All
 
Филм препорака на денот – Turbo Kid!
7.4
 
Warcraft – Кратка рецензија, без спојлери
8.4
9.0
 
Deadpool – Рецензија
8.1
8.9

Серии

View All
 
Sherlock: The Abominable Bride – Рецензија
7.6
7.9
 
Fargo (Сезона 2) – Рецензија
9.6
9.3
 
Човекот во високиот замок – Рецензија
8.5
8.2

Технологија

View All
 
Како беше направена Демогоргоната во новата, популарна серија Stran...
 
Како изгледа актерот кој го портретираше џинот Вун-Вун во петтата с...
 
Погледнете како се создаваше маската на Deadpool

Препорака Филм

View All
 
Нов, неофицијален Супермен филм кој совршено ја претставува неговат...

Препорака Серија

View All
 
Погледнете ја 2 и пол минутната компилација од најнасилните моменти...

Трелери

View All
 
Нова премиера во Театар Комедија – ПРВИН ЌЕ МЕ ЗЕМЕШ, ПОСЛЕ Ќ...
 
Конечно! Пристигна трејлерот за македонскиот, детски филм Дракула
 
Погледнете го трејлерот за Despicable me 3
 
Погледнете го трејлерот за новиот филм на Кристофер Нолан – D...
 
Погледнете го Том Круз во првиот трејлер за новиот филм – Мумија
 
6тото издание на фестивалот за анимиран филм Animax, од 1 до 4 Деке...
 
Погледнете го трејлерот за новиот анимиран филм Justice League DARK
Театар
15591164_629726653882427_8001572993530533211_o

Нова премиера во Театар Комедија – ПРВИН ЌЕ МЕ ЗЕМЕШ, ПОСЛЕ ЌЕ МЕ…

%d0%b3%d0%be-%d0%bf%d0%b0%d0%ba%d1%83%d0%b2%d0%b0%d0%bc-%d1%81%d0%b2%d0%be%d1%98%d0%be%d1%82-%d0%ba%d1%83%d1%84%d0%b5%d1%80

Буден Театар за трет пат го организира меѓународниот детски театарски фестивал „Фенер“

15138526_205547659900545_7800128240098322255_o

System error – Театарска претстава за системот во државата, наскоро на Академската сцена на...

%d1%81%d0%bf%d0%b0%d0%bd%d0%b0%d1%9c-%d0%bf%d0%bb%d0%b0%d0%ba%d0%b0%d1%82

Неделен репертоар на Театарот во Велес – Џинот

timthumb-php

Погледнете го новиот репертоар на Велешкиот театар Џинот

%d1%81%d1%82%d0%be%d0%b1%d0%b8-%d0%b2%d0%b5%d0%b1

15-то јубилејно издание на Фестивалот на античка драма „СТОБИ“

MPE_8982

Премиера на тетарската претстава „Да го поздравиш и да ми го бациш“‏

Harry-Potter-and-the-Cursed-Child-first-look

Погледнете ги новите слики од Хари Потер и Проколнатото дете

13095958_536972943157799_2129915528988446362_n

Вечерва во 20:00ч, премиера на претставата Павиљон бр.6 од Чехов

13254428_1752957334941958_3514093311089823278_n

Ајнштајновите соништа на 22 и 23 мај во Кино Култура

Вести
 
the-return-of-the-xander-cage_780x439

2 премиери и нов репертоар на Градско Кино Милениум

01/17/2017
 
16114919_1384813098218954_7606453781166877711_n

Промоција на филмот „Росе од Заград“ МУЗЕЈ НА МАКЕДОНИЈА 18 Јануари (Среда)11 часот

01/17/2017
 
15895772_1379068332126764_5690564845829943552_o

Проекција на етнолошки документарни филмови во Музеј на Мaкедонија. 12 Јануари (Че...

01/11/2017
 
live-by-night-poster

2 нови филмови нa репертоарот на градско кино Милениум

01/10/2017

 
milenium

Премиера на анимираниот мјузикл SING и нов репертоар на кино Милениум

12/22/2016
 
15591164_629726653882427_8001572993530533211_o

Нова премиера во Театар Комедија – ПРВИН ЌЕ МЕ ЗЕМЕШ, ПОСЛЕ ЌЕ МЕ…

12/22/2016
 
15540463_10211193714904378_1993611375_o

Конечно! Пристигна трејлерот за македонскиот, детски филм Дракула

12/15/2016
 
despicableme0003

Погледнете го трејлерот за Despicable me 3

12/15/2016

 
%d0%b3%d0%be-%d0%bf%d0%b0%d0%ba%d1%83%d0%b2%d0%b0%d0%bc-%d1%81%d0%b2%d0%be%d1%98%d0%be%d1%82-%d0%ba%d1%83%d1%84%d0%b5%d1%80

Буден Театар за трет пат го организира меѓународниот детски театарски фестивал „Фе...

12/15/2016
 
maxresdefault

Погледнете го трејлерот за новиот филм на Кристофер Нолан – Dunkirk

12/15/2016
 
matrix1-758x481

Како би изгледал филмот Матрикс доколку би бил снимен во Источна Европа

12/15/2016
 
planet-hulk-movie

Хулк е Гладијатор во новиот ТОР: РАГНАРОК

12/06/2016

Статии
featured image
Вести
96

2 премиери и нов репертоар на Градско Кино Милениум

circle image
featured image
Вести
50

Промоција на филмот „Росе од Заград“ МУЗЕЈ НА МАКЕДОНИЈА 18 Јануари (Среда)11 часот

circle image
featured image
Вести
183

Проекција на етнолошки документарни филмови во Музеј на Мaкедонија. 12 Јануари (Четврток) 11 часот

circle image
featured image
Вести
214

2 нови филмови нa репертоарот на градско кино Милениум

circle image
featured image
Вести
70

Премиера на анимираниот мјузикл SING и нов репертоар на кино Милениум

circle image
featured image
Вести
1394

Нова премиера во Театар Комедија – ПРВИН ЌЕ МЕ ЗЕМЕШ, ПОСЛЕ ЌЕ МЕ…

circle image
featured image
Вести
2213

Конечно! Пристигна трејлерот за македонскиот, детски филм Дракула

circle image