прочитај повеќе
 
прочитај повеќе
 
прочитај повеќе
 
прочитај повеќе
 
прочитај повеќе
 
прочитај повеќе
ad

Филм

View All
 
Филм препорака на денот – Turbo Kid!
7.4
 
Warcraft – Кратка рецензија, без спојлери
8.4
9.0
 
Deadpool – Рецензија
8.1
8.9

Серии

View All
 
Sherlock: The Abominable Bride – Рецензија
7.6
7.9
 
Fargo (Сезона 2) – Рецензија
9.6
9.3
 
Човекот во високиот замок – Рецензија
8.5
8.2

Технологија

View All
 
Како беше направена Демогоргоната во новата, популарна серија Stran...
 
Како изгледа актерот кој го портретираше џинот Вун-Вун во петтата с...
 
Погледнете како се создаваше маската на Deadpool

Препорака Филм

View All
 
Бетмен во Шангаи! Неофицијален, краток анимиран филм кој ниеден фан...

Препорака Серија

View All
 
Погледнете ја 2 и пол минутната компилација од најнасилните моменти...

Трелери

View All
 
Погледнете го трејлерот за новиот македонски документарен филм за О...
 
Погледнете го трејлерот за новиот филм со Џејсон Момоа, Џим Кери и ...
 
Трејлер за новиот анимиран од DC. Teen Titans: The Judas Contract
 
Guardians of the Galaxy 2 делува како да можеби ќе биде подобар и о...
 
Скарлет Јохансон комплетно гола се впушта во акција! Погледнете го ...
 
Хју Џекмен повторно ја репризира својата улога како Wolverine, во н...
 
Не пропуштајте го првиот трејлер за новиот Spider-man
Театар
timthumb-php

Премиера на „Театар, љубов моја“

679E0623-E866-4B47-A5B3-63845ED84646_cx0_cy32_cw0_w1023_r1_s

Драмски театар Скопје – Неделен репертоар од 20.03 до 26.03.2017

17239669_1449792371721186_1441180373065744433_o

Премиера – Авантурите на Аладин во Македонски Народен Театар

15193426_1840335559579745_8755161575132428894_n

„Лазаревото писмо“ гостува во Велешки театар

timthumb-php

„Господ е жив“ во Велешкиот театар

bachelors-degree-in-theatre

Репертоар на Драмски Театар (08.03.2017 – 11.03.2017)

Спанаќ плакат

Неделен репертоар на Театар „Џинот“ Велес

bachelors-degree-in-theatre

НУ Драмски театар Скопје – Неделен репертоар од 27.02 до 05.03.2017 г.

16935736_10155054963378841_967062257_o

„Син портокал“ – нова продукција на Велешкиот театар

16681708_587322651471257_7155271695817324824_n

„Театар, љубов моја“ – нова продукција на Велешкиот театар

Вести
 
17264792_209195809559212_2357644595271591004_n

Прва ревија на грчки филм во Македонија 28-30 Март, Кино Фросина

03/27/2017
 
mkd-206945

Погледнете го трејлерот за новиот македонски документарен филм за Олд Тајмери

03/22/2017
 
3039494-poster-p-2-weird-name-stellar-production-why-peaky-blinders-is-the-years-most-immersive-crime-seri

Фотографии од снимањето на Четвртата сезона на култната серија Peaky Blinders

03/21/2017
 
patriots-day-uk-poster-2-700x526

Три нови филма на репертоарот на кино Милениум

03/15/2017

 
Kong-Skull-Island-trailer-image

Тишина на Мартин Скорсезе, новиот КОНГ како и нов репертоар во Кино Милениум

03/07/2017
 
v1

Два нови филма и нов репертоар на градско кино Милениум

03/01/2017
 
16998870_1368353179882583_6496380641989798443_n

МакеДокс пинг-понг филмски сет во МКЦ на 2 Март од 20:30ч

02/27/2017
 
Спанаќ плакат

Неделен репертоар на Театар „Џинот“ Велес

02/27/2017

 
v1

Обновен репертоар на кино Милениум

02/21/2017
 
15181639_545316698995550_3165444016058363468_n

Контра Кадар Скопје – Програма за понеделник 20.02.17

02/17/2017
 
v1

T2: TRAINSPOTTING премиера, конечно!

02/15/2017
 
the-bad-batch-con-jason-momoa-primo-trailer-ufficiale-news

Погледнете го трејлерот за новиот филм со Џејсон Момоа, Џим Кери и Киану Ривс

02/14/2017

Статии
featured image
Вести
56

Прва ревија на грчки филм во Македонија 28-30 Март, Кино Фросина

circle image
featured image
Интервјуа
32365

Интервју со екипата што стои зад новиот македонски филм – Јавачи на Коњи

circle image
featured image
Театар
169

Премиера на „Театар, љубов моја“

circle image
featured image
Вести
126

Погледнете го трејлерот за новиот македонски документарен филм за Олд Тајмери

circle image
featured image
Вести
43

Фотографии од снимањето на Четвртата сезона на култната серија Peaky Blinders

circle image
featured image

Новиот филм со Еван МекГрегор – Американска Пасторала, Моќните Ренџери и нов репертоар на Кино М...

circle image
featured image

Погледнете го анимираниот филм на Сaлвадор Дали во соработка со Волт Дизни

circle image